Kelionės į Turkiją

Kelionės į Turkiją

Aplankyk ir atrask tikrąją Turkiją

Ką galima pasakyti naujo apie Turkiją? Tai šalis, kuri mielai priima turistus iš viso pasaulio. Atrodo, kad kažką stulbinančio apie šį kraštą pridurti neįmanoma. Turkiją aplankyti verta, į ją ir sugrįžti derėtų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Apie Turkiją kalbėti yra sunku, nes neišvengiamai kalboje rasis klišės. Apie Turkiją kalbėti su lietuviu yra dar sudėtingiau, nes ten buvome jau ne kartą, tą matėme, patyrėme, fotografavome, ragavome, ėjome, plaukėme, skaitėme, darėme. Atrodo, kad pas mus gyvena šios šalies ekspertai, vieniems, tai nuostabiausias kraštas, kiti priduria, kad būna ir geriau.

Turkija, tai šalis, kuri turi savo legendų, papročių, pažiūrų ir be galo daug žmonių. O tai jau turėti būti žavu, jei tiek daug žmonių geba gyventi ir sugyventi tarpusavyje, matyt, kažką daro teisingai. Geras patarimas būtų tiems, kurie niekada nesiruošė į šį kraštą nuvykti — nebijoti, susiruošti ir jį aplankyti.

Mums Turkija dažniausiai asocijuojasi su kurortais. Jie dažnai tampa pajuokos objektu, kur šąlantys lietuviai šildo savo kaulus, seni žmonės ieško atgaivos, o jaunos šeimos bėga nuo pilkos rutinos. Tiesa, kurortų Turkijoje nemaža, pasirinkimas didelis, su skirtingomis pramogomis, poilsio galimybėmis, net amžiaus grupėmis.

Nereikia galvoti, kad šiuolaikinė Turkija, tai vien kurortas, su pigiais skėčiais ir nemokamu šampūnu viešbučio kambaryje. Šalis turi savo istoriją, turi ir kultūrą, žinoma, pasireiškia ir visuomenės pažiūros, kai žmonės nieko nebijodami stoja ginti savo įsitikinimų. Turkai — drąsi tauta, kurios veidas buvo lipdomas ne vieną šimtmetį.

Atėjo tinkamas metas aplankyti šią šalį ir savo akimis pamatyti, kaip atrodo šimtmečius kurta kultūra. Šiuolaikinis daugelio miestų veidas gali nustebinti net ir didžiausius skeptikus. Vakarais šurmuliuojančios nedidelės kavinės, linksmi ir jauni veidai, nekomercinis kinas, fotografijos galerijos, neįprasti garsai gatvėse bei visada viliojantis maisto kvapas abejingų palikti neturėtų.

Šalis turi savo stereotipus, juos derėtų pamiršti arba ignoruoti. Atrasti tikrąją Turkiją užtrunka. Pabėgti nuo saldaus turizmo burbulo ne visada pavyksta. Bet Turkija kviečia visus į svečius ir palydėdama juos namo, mandagiai primena, kad į šią šalį verta grįžti ne vieną kartą.

Taip pat skaitykite: