Pigios kelionės

Pigios kelionės samprata

Atrodo, kad paskutiniu metu populiariausias klausimas iš svečios šalies grįžusiam draugui būna ne ką pamatei, bet kiek išleidai. Mes tapome išlepinti pigių avialinijų, konkuruojančių kelionių agentūrų pasiūlymų. Pamatyk tik už tiek, keliauk pigiau, įdomiau, ekstremaliau, greičiau.

Kažkodėl išgirdę pasiūlymą, kad kelionė gali nieko nekainuoti pradedame abejoti. Yra toks keliavimo būdas, jis tiks ir patiks ne visiems, bet juk svarbu, kad pamatei, patyrei, paragavai ir nei kiek už tai nemokėjai.

paieskos_keliones

Internetas pilnas pamokymų ir gražių rašinių, kaip žmogus su nedidele pinigų suma sugebėjo išnaršyti ne vieną šalį. Miegas keisčiausiuose vietose, maistas tik iš pakelio, visa reikalinga manta kuprinėje, ilgi pasivaikščiojimai pėstute, įvairūs bandymai prasisukti ir išsisukti nuo visokių mokėjimų — XXI amžiaus romantinio keliautojo kasdienybė.

Šiuolaikiniame pasaulyje keliauti gali visi, daugelis keliautojų gali greitai tapti kelionių apžvalgininkais, savo rašiniais dalintis internete ir teikti nemokamas konsultacijas, kad tik kelionė daug nekainuotų. Tampame kainos įkaitais, atrodo, kad pigiose kelionėse viskas turi būti taupoma, pramogos keičiamos ilgais ir betiksliais slampinėjimais, kokybiškas maistas mums nereikalingas, geriau pasitenkinti pusfabrikačiais, o skirsti galime, kad ir stovėdami. Juk yra malonu skaičiuoti pinigus po išvykos ir džiaugtis, kad tiek mažai išleisti sugebėjau. O ką darome su likusiais pinigais? Juos dažniausiai išleidžiame kitoms reikmėms.

Keista, kad tapome absurdo šalininkais ir nesugebame vertinti to, ką turime. Anksčiau keliauti laisvai ir dažnai žmonės negalėjo. Tam reikėjo pinigų ir nemažai, suprantama, kad tie keliautojai dalinasi savo įspūdžiais, bet ne tam kad pasigirti, o su tikslu — supažindinti, pamokyti, įrodyti. XX amžius sukūrė globalaus turizmo rinką.

Derėtų šios rinkos malonumais ir pasinaudoti. Keliauti su kuprine gali būti žavu, bet vaikščioti po Paryžių su turistinėmis kelnėmis didelio malonumo neteikia. Atėjo metas, kai reikia nustoti juoktis iš savęs. Aplankyti įvairius kraštus galima pigiai ir neprarandant savigarbos. Viskas priklauso nuo pačio žmogaus, tereikia perprasti pigumo fenomeną. Kokybė, o ne kiekybė, tai geriausias sprendimas. Į daugelį šalių verta sugrįžti ne vieną kartą, neskubėti pamatyti visų turistinių objektų ir pagaliau pasimėgauti išvyka.

Atrodo, kad visos sąlygos yra tam sudarytos. Siekti kuo pigiau nedera. Geriau yra pigiau, bet dažniau.

Taip pat skaitykite: