Portugalai surado pigius lėktuvų bilietus į Indiją

Portugalai surado kelią į Indiją

Atraskime ir mes pigius skrydžius į Lisaboną

Portugalija, tai kraštas, kurios krantus skalauja Atlanto vandenynas. Ši šalis gali drąsiai pasigirti ne vienu ir ne dviem atradimais. Vasco da Gama sugebėjo atrasti jūrų kelią į Indiją, metas ir mums surasti pigius skrydžius į Portugaliją.

Akivaizdu, kad kiekvienas keliautojas atklydęs į Portugaliją, tiesiog privalo užsukti į Lisaboną. Apie Portugalijos aktualijas daug naujienų savo žiniasklaidos priemonėse nerandame. Vis tenka išgirsti, kad šalis susiduria su sunkumais, narystė Europos Sąjungoje nesuteikė ilgai laukto pakilimo. Nusivilti nereikia, nes Lisabonos miestas geba paneigti šiuos gandus. Žinoma, šalis susiduria su ekonominiais sunkumais, bet visa Portugalijos praeitis buvo jais grįsta, bet žmonės niekada negalvojo apie pasidavimą.

Lisabonoje daug muziejų, daug teatrų, pilna geros muzikos. Portugalijos krantai yra nepakartojami, kur žvejai ne vieną šimtmetį iš jūros traukia skanias jūros gėrybes. Nepamirškime šalies istorijos, architektūros, miestuose juntamo bendruomenės jausmo ir turėsime nepamirštamą išvyką į šią šalį.

Žinoma, kad Portugalijoje daug miestų ir miestelių, kuriuos verta apsilankyti, bet ilgesniam laikui nesustoti Lisabonoje būtų tikra nuodėmė. Šiam miestui gidai negaili mažybinių žodžių, dažnai jie siūlo užsukti į nedideles kavinukes, pasivaikščiojimus siauromis gatvelėmis ar minimi nepakartojami namų stogeliai bei mažos amatininkų krautuvės. Lisabonai mažybiniai žodžiai netinka. Aišku, tai yra nuostabiai gražus miestas su įvairaus amžiaus architektūros detalėmis.

Nepamirškime, kad tai senas miestas, kuris mena visas Portugalijos kolonijas. Kažkada ji buvo turtingiausia pasaulio imperija, dabar tai šalis, kuri turtinga savo kultūra. Kiekvienas tikras Lisabonos gyventojas turi savo nuomonę ką turėtų paragauti svečias. Portugalijos virtuvės bijoti nereikia, nes ji prasideda Atlanto vandenyno gelmėse, o baigiasi šalies kalnuose. Tad vietiniai mėsos ar jūros gelmių patiekalai turi būti paragauti, neišsigąskite jei kavinėje vakarą pradėsite nuo jūros gėrybių, o jį baigsite su mėsos kepsniu. Nieko nepakeisi, tokia jau ta tradicinės Portugalijos virtuvės ypatybė. Verta ragauti ir mėgautis.

Ausims irgi reikia pramogos. Fado — įdomus pasirinkimas, šios dainos atsirado Lisabonoje, jomis kalbama apie nelaimingą meilę, išdavystę, mirtį ir neviltį, dviejų gitarų akompanavimas tik suteikia tekstui dramatiškumo. Šios dainos ne visiems patinka, nes XX a. politiniai įvykiai kėlė baimę gyventojams, laisvas mąstymas buvo nereikalingas. Malonu, kad Portugalai moka drąsiai kalbėti apie savo praeitį.

Pamiršti futbolo Portugalijoje nepavyksn, nes pigūs lėktuvų bilietai yra pasiekiami kiekvienam. Kamuolį valdyti, gerai žaisti ir laimėti jie moka, bet gyvenimas verda ne vien aplink šį aristokratišką žaidimą. Lisabona — nostalgijos kupinas miestas, kaip ir visa Portugalijos tauta. Metas ją aplankyti, pamatyti ir susižavėti nuoširdžiu šios šalies gyvenimo būdu.

Taip pat skaitykite:

Taip pat pasidomėkite: